STŘEDISKO „GATAGEWA“ MÁ CELOROČNÍ ČINNOST

Využijte příležitost!

V našich oddílech se uvolnilo několik míst  pro děvčata ve věku 5-10 let a pro chlapce ve věku od 5 do 11 let.
Na děvčata ve věku 5-6 let se těší klan rezeavé Veverky, na starší děvčata pak klany hnědé Vydry nebo modré Lišky.
Na chlapce ve věku 5-6 let se těší klan hnědého Bobra, na starší pak klan černého Orla.
Jedenkrát týdně, a to ve středu od 16.30 do 18,30 hod. se scházíme v naší klubovně v Husitské ulici č. 44 v Praze 3, přímo u stanice autobusů č. 133, 175, 207 „U Památníku.“
Vyrážíme i na víkendové výpravy mimo Prahu, máme velikonoční a podzimní výpravy v době školního volna, týdenní zimní tábor a třítýdenní letní tábor. O všech akcích informujeme v našem webovém kalendáři a jak to na nich vypadá se můžete podívat v naší fotogalerii zde.
Hlavním předpokladem oboustranné spokojenosti a úspěchu (našich oddílů a vašeho dítěte) je pravidelná účast na akcích tak, aby děti měly šanci navázat mezi sebou přátelské vztahy.
Těšíme se na všechny, přijďte co nejdříve!

Leden – měsíc sněhu

Po návratu ze Zimního tábora jsme se opět všichni scházeli na klanovkách a podnikli  vydařenou víkendovou akci. Lednová účast byla bohužel ovlivněna velkou nemocností, tak snad to  bude časem lepší. Jdeme i nadále ve stopách nedokončeného archeologického výzkumu zesnulého archeologa a daří se nám postupně získávat souřadnice, které nás k němu dovedou.

Prosinec – měsíc dlouhých nocí

Program posledního měsíce roku je dán dvěma tradičními akcemi na které je třeba dobře se připravit. Proto proběhly opět klanové výpravy jejichž hlavním programem bylo připravit se na „Vánoce zvířátkům a sobě.“ V klanech se vyráběly dárky, ozdoby na stromek pro zvířátka, někdo i pekl  a zdobil perníčky.
Když přišel čas tradiční vánoční akce, sešli jsme se, tentokrát už v pátek, v policejním muzeu, abychom v sobotu ráno společně vyrazili do Krčského lesa ozdobit stromeček zvířátkům – jablíčka, mrkvičky, semínka…..
Odpoledne se přišli podívat rodiče, jaký jsme si pro ně připravili vánoční program. Scénky, cukroví, dárky. Dopadlo to na jedničku i když hodně lidí chybělo. Vypadá to, že někteří nováčci s činností skončili dříve než pořádně začali. Škoda.
Druhou událostí je zimní tábor, který trávíme tradičně o vánočních prázdninách v Jizerských horách. Celý příspěvek

Listopad – měsíc bláznů

V tomto měsíci měly klany možnost udělat si svoji víkendovku podle svých představ a všechny klany si to užily, i když účast na nich nebyla nejlepší.
Na konci listopadu jsme se pak na kmenové výpravě vydali po stopách archeloga k Wikingům. S sebou jsme museli mít osobní štít a věc ze seznamu archeologa. Jako obvykle jsme si zahráli, zasoutěžili, něco se naučili a yvrcholením byla wikingská bitva při které nám posloužily naše štíty. Bylo to fajn jako vždy.

Říjen – měsíc padajícího listí

Vítáme všechny nováčky, kteří přišli a vydrželi. Někteří totiž přišli jednou a již se neobjevili, takže stále ještě máme několik volných míst u děvčat ve věku 6-7 let a chlapců vě věku od 8 let.
Na první víkendové výpravě, která se konala v Praze jsme zahájili celoroční kmenovou hru. Stali jsme se vysokoškolskými studenty archeologie na univerzitě.   Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

První měsíc nové stezky – měsíc lovu

Čas rychle letí, a tak už máme pomalu první měsíc nové kmenové stezky za sebou. A co se událo?

Schůzky jsou opět pro všechny klany každou STŘEDU od 16,30 do 18,30 hod. v naší klubovně.
Několik lidí se s námi rozloučilo, ale více přišlo.  Vítáme nováčky.
V dívčím oddíle mohl vzniknout nový klan. Máme 2 klany světlušek – LIŠKY pod vedením Agi a VYDRY pod vedením Míši. Nejmladší  klan ve věku bobrů (5-7 let) se jmenuje nově VEVERKY a vede ho Kačitanka s pomocí Marušky. Ve všech klanech je  ještě prostor pro 1 – 2 nové členky.
V chlapeckém oddíle pracují zatím dva klany, 1 skautský pod vedením Přemka s asistencí Hejkala a Bůra, druhý Bobři pod vedením Jeřabince a Matly. U Bobrů je volné místo ještě pro dva kluky 5-7 let, u Orlů pak 5 volných míst, aby se klan mohl rozdělit na dva.

Hned po zahájení činnosti jsme vyrazili na výpravu do Jindřichova Hradce Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Zahájení další stezky kmenové činnosti

Tak zase prázdniny pomalu končí a se začátkem školního roku i my zahájíme naši činnost. Ve webovém kalendáři už můžete najít data našich akcí, včetně data dalšího letního tábora v roce 2024.

Poprvé se sejdeme ve středu 6.9. 2023 v 16,00  hod. na akci  „Volný čas na Trojce“, kde budeme, jako každoročně prezentovat svou činnost. Doufáme, že se nám podaří mít všechny klanovky opět ve středu odpoledne, abychom nekomplikovali docházení sourozenců.

Těšíme se na nováčky. Kluci Bobři budou už letos vlčaty, a tak je prostor pro nováčky. Také děcčata Bobři uvítají tak 3 další kamarádky. Několikvolných míst je i pro skauty a skautky.

Měsíc kukuřice a Eurocamp 2023

Také byl fajn, jen počasí nám moc nepřálo, a zatím lze zkouknout fotky než se zde objeví popis průběhu.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc bouří a letní tábor

Na letním táboře nás bylo více než obvykle a všestranně se vydařil. Více o něm přidám později.